Hundekjøring på Breivikeidet - morgen
Best Arctic
Vår hundekjøring finner sted kun 45 minutters kjøring fra Tromsø, ved porten til Lyngsalpene, et område med fantastisk utsikt over de majestetiske fjelltoppene (opptil 1400 meter!) og fjorden på samme tid!
Turen består av 60-75 minutter med hundekjøring i et spennende terreng med bjørkeskog og åpent landskap. Gode instrukser om hvordan sleden skal håndteres vil bli gitt før turen. Det er ikke så vanskelig, da hundene er ivrige etter å løpe og følge spannet foran seg. Under turen vil du være spannleder og en del av teamet sammen med hundene. Din sledepartner vil sitte på sleden, og dere bytter posisjon halvveis. Våre guider vil lede 3 til 4 grupper hver. Hvis du reiser alene, kan det hende du blir sammen med en annen gjest eller en av våre guider.
Etter sledeeventyret går vi inn for å varme oss ved peisen og for å nyte et tradisjonelt lunsjmåltid med elg- eller reinsdyrgryte og varm drikke. Breivikeidet har en stor bestand av elg og vi vil fortelle deg mer om dette, så vel som om hundene og hverdagen til våre 4-beinte venner.
- I dette området tilbyr vi også reinsdyr- og samiske opplevelser og vår Lyngen snøscootersafari.
- Alternativt hundekjøringsprodukt i Tamokdalen: Husky Safari i Tamokdalen - 7 timer
Inkludert:
- Transport med komfortabel buss (45 minutter hver vei)
- Kunnskapsrike guider
- 1 til 1,15 timer med hundekjøring (2 gjester per slede)
- Vinterdresser, vinterstøvler, sokker, hansker og hatter
- Tradisjonell reinsdyr- eller elggryte
- Varm drikke (sjokolade, kaffe og te)
- Pick-up/drop-off fra Tromsø Lodge & Camping ved forhåndsbestilling (avreise kl. 08:00)
Ta med: Lue og ullsokker, solbriller eller skibriller, kamera
Møtetid og sted:Kl. 08.30 , Radisson BLU Hotel, Best Arctic s skranke
Vanskelighetsgrad: middels/hard - du må være i god fysisk form, ikke egnet for barn under 12 år.
Varighet: 4.5 timer
Antall deltakere: 2 - 30
When can I book it?
Show 96 more occasions (of 377)