Husky-opplevelse & hundesledekjøring - Middagstur

Gjester koser med huskyene
Priser fra

2290 NOK

per person

Hundekjøring er en opplevelse utenom det vanlige og et must for alle som kommer til Nord-Norge. Uansett om vinteraktiviteter er din favoritt eller ikke, får du sjansen til å delta på en unik opplevelse og ta en mengde bilder!

Generell informasjon

Denne turen utføres av Norwegian Travel.

Denne turen starter fra Tromsø sentrum hvor vi henter deg med buss og kjører deg til campen vår i Breivikeidet – en naturskjønn busstur på ca. 50 minutter.

Campen ligger vakkert til ved sjøen, med de storslåtte Lyngsalpene som bakteppe. Ved ankomst vil vårt vennlige personale imot deg. Vi sørger for at du får utdelt varmedress, støvler, lue, votter før turen starter. Før du møter huskyene vil guiden din gå gjennom sikkerhetsinstruksjonene, viser deg hvordan du styrer sleden.

På denne kortere hundekjøringsturen vil du få sjansen til å kjøre hundesleden din i et sakte og behagelig tempo i omtrent 10-15 minutter avhengig av forholdene. Halvveis gjennom turen vil vi stoppe, og guiden vår vil ta bilder av deg som hundekjører før du bytter plass med passasjeren din. Når du er ferdig med bilder, tar du returen tilbake til leiren.

Den totale varigheten av sledeturen er ca. 30 minutter (dette er avhengig av værforholdene, så varigheten av sledeturen kan variere hver dag). Etter hundekjøringen får du litt tid til å styrke båndet med huskyene våre. Du kan gi og motta så mange klemmer du bare orker. Når du har sagt farvel til dine firbente følgesvenner, inviterer vi deg inn i vår panoramarestaurant. Her kan du lære mye mer om hundene fra våre kunnskapsrike guider mens du nyter varme drikker og kake

Når turen er over og du har tatt ditt siste farvel med huskyene, kjører vi deg tilbake til Tromsø. Med deg har du et uforglemmelig eventyr og en mengde fantastiske bilder.


Tilgjengelighetsperiode: 01.11.2025 - 15.04.2026

Inkludert:
• Busstransport fra og tilbake til Tromsø
• Engelsktalende guide
• Varmedress
• Vintersko, votter og lue
• Varm drikke og kake
• Kjør din egen hundeslede

Ta med deg:
• Varme vinterklær, i flere lag.
• Skjerf eller buff

Restriksjoner:
• Minimumsalder er 4 år. Informer oss alltid om barnets alder ved bestilling. Da vil guidene våre kunne forberede seg deretter.
• Vær oppmerksom på at hvert barn må være i følge med en voksen.
• Barn over 11 år med voksenbillett kan bli avvist muligheten til å kjøre sleden pga sikkerhet, avhengig av alder, vekt og værforhold
• Gravide er ikke anbefalt å delta på denne turen

Viktig informasjon:
• Ved større grupper deler vi oss opp i to grupper, og første halvdel vil først delta på hundekjøring, mens andre halvdel vil ha varm drikke og kaffe, møte unghundene våre og lære om huskyer fra våre kunnskapsrike guider, og deretter bytter de to gruppene aktiviteter.
• Kort hundekjøringstur: 10-15 min kjøring, 5 min stopp, 10-15 min som passasjer
• Avlysning på grunn av vær: I enkelte tilfeller, ved mangel på snø, kan turene gjennomføres på hjulvogner. Av hensyn til både dyr og gjester kan det i sjeldne tilfeller bli aktuelt å avlyse turen grunnet dårlige værforhold. I slike situasjoner vil du få tilbud om å endre tidspunkt eller sted for turen, velge et alternativt produkt, eller få full refusjon.

Antall deltakere: 2 - 16

Vanskelighetsgrad: Lett
• Du må kunne gå 200 meter, samt stå oppreist og manøvrere en slede i 15 minutter.
• Vennligst gi oss beskjed om eventuelle fysiske forhold vi bør være oppmerksomme på når vi forbereder turen.

Seneste oppmøtetid og sted: kl. 11:35 ved Samuel Arnesensgate 5 (inn hovedinngangen), Tromsø
Innsjekk: Inne i Tromsø Havn Prostneset - på første etasje - vent i lobbyen til noen fra Norwegian Travel kommer og sjekker deg inn.
Avgangstid: kl. 11:50
Turens varighet: 11:50 – 16:20 (4,5 timer)

Priser fra

2290 NOK per person

  • Prisen varierer etter sesong.
  • - Voksen: 2290 kr
  • - Barn (4-11): fra 1145 kr

Fasiliteter

  • Passer for barn og familie
  • Engelsk
  • Inkludert varme sko
  • Buss (opptil 50 personer)
  • Inkludert varme klede
  • Dogsled
  • Lett
  • Miljøsertifisert bedrift
  • Miljøfyrtårn
  • Barn 4+
  • Barn 6+
  • Barn 12+
  • 3-5 timer
  • Green travel

Om Destination Tromsø

Velkommen til Destination Tromsø, der vi mener at reiseliv skal inspirere, lære og knytte mennesker nærmere naturen. Ved å skape uforglemmelige reiser som kombinerer komfort, eventyr og respekt for miljøet, er målet vårt enkelt: å tilby ekte opplevelser på noen av verdens vakreste og mest uberørte steder.


Vi tilbyr et bredt spekter av aktiviteter og produkter på tvers av våre arktiske destinasjoner – alle med naturen og personlige opplevelser i sentrum.



Se for deg nordlyset som danser over himmelen, eller opplev de majestetiske hvalene fra vår miljøsertifiserte katamaran. Bli med på en komfortabel overnattingstur hvor hvalsafari og nordlysopplevelse kombineres om bord på ekspedisjonsskipet MV Quest. Utforsk Arktis på nært hold gjennom unike eventyr i villmarken, med aktiviteter som snøscooterkjøring eller hundekjøring. Oppdag vinterlandskapet på truger eller langrennsski. Besøk vår samiske camp, gi reinsdyr mat og lær om tradisjonene til det samiske urfolket i nord. Både sommer og vinter kan du også utforske fjorder og øyer rundt byen med kajakk.



Fra majestetiske fjell til sandstrender, fra arktiske fjorder til et vinterkledd landskap, fra den livlige byen Tromsø til stille villmark – hver reise er nøye utformet for å inspirere og skape meningsfulle arktiske minner, der eventyr og lokal kultur går hånd i hånd.



Vår ambisjon bygger på et sterkt engasjement for ansvarlig reiseliv og bærekraft, støttet av anerkjente miljøsertifiseringer, et dedikert team av erfarne fagfolk og jevnt høye kvalitetsstandarder.



Eventyret ditt starter hos oss – la oss gjøre det uforglemmelig.


Visit Tromsø
Telefon: +47 776 10 000
E-post: [email protected]
Norwegian Travel
Phone: +47 777 10 100
E-post: [email protected]
Sjøgata 16, 9008 Tromsø

Memberships and certifications

Green Travel