Reinsdyrleir med middag og mulighet for nordlys

Priser fra

1950 NOK

per person

Reis ut i villmarken og gå blant 300 reinsdyr (med mulighet til å mate dem også). Etterpå går du inn i en stemningsfull, stearinlysbelyst gamme for å nyte et avslappet måltid, etterfulgt av joik (tradisjonelle samiske sanger), samisk historie og fortellinger. På en klar kveld kan du være heldig å få oppleve det majestetiske nordlyset.

Generell informasjon

Denne turen utføres av Tromsø Arctic Reindeer

Høydepunkter
• 30–35 minutters busstur til reinsdyrleiren
• Mating av reinsdyr og vandring rundt reinsdyrleiren
• Varme drikker (te, kaffe, varm sjokolade) rundt bålet inne i en stemningsfull lavvu (tradisjonelt samisk telt)
• Bidos (tradisjonell samisk gryte) og samisk brød (vegetarisk / vegansk / glutenfritt alternativ er også tilgjengelig)
• Sjokoladekake og blåbærdessert mens du lytter til fortellinger om samisk kultur og hvordan det er å være reindriftsutøver
• Joikeopptreden (tradisjonell samisk folkesang)
• Gjestene får mulighet til å være ute og prøve å få øye på nordlyset
• 30–35 minutters busstur tilbake til Tromsø sentrum

Inkludert: Transport, tradisjonell varm middag, varm drikke og kjeks
Avgangstid og sted: 18:00. Vennligst møt opp kl. 17:45. Oppmøte er ved bussterminalen på Tromsø Havn Prostneset (Samuel Arnesens gate 5, 9008 Tromsø)
Vanskelighetsgrad: Enkel
Varighet: 4,5 timer
Ta med: Minst to lag med varme klær, lue, votter og vintersko

Priser fra

1950 NOK per person

  • *Priser kan variere. Voksen: 1950 NOK
  • Barn (3-12 år): 975 NOK
  • Under 3 år: Gratis

Fasiliteter

  • Passer for barn og familie
  • Allergivennlig
  • Engelsk
  • Buss (opptil 50 personer)
  • Vegetarianer
  • Lett
  • Toalett på buss
  • Barn 10+
  • Barn 11+
  • Lett måltid inkludert
  • Barn 9+
  • Barn 3+
  • Barn 5+
  • Barn 0+
  • Barn 4+
  • Barn 6+
  • Barn 12+
  • Barn 1+
  • Barn 2+
  • Barn 7+
  • Barn 8+
  • 3-5 timer

Om Tromsø Arctic Reindeer

Vi er en tradisjonell rensdyrfamilie som tilbyr autentisk samisk reindeeropplevelse med over 300 reinsdyr på leiren innen 30 minutters kjøring fra Tromsø.


Vi tilbyr en rekke turer, inkludert Reindeersledding, og du vil bli vert for lokale samiske reindeerhaggere som vil vise og lære deg om reindriftsherding og samisk kultur. Du kommer til å mate disse fantastiske dyrene og oppleve gleden av å være nær Rein, følelsen av å komme inn i et varmt lavvu (samisk telt) og gamme (samisk trehytte), luktene og smaker av tradisjonell samisk mat og lyden av tradisjonell joik.



Alle våre turer er familievennlige og passer for selv den yngste av barn og spedbarn. Alle barn under 6 år gratis. På våre turer tilbyr vi tradisjonell og deilig samisk mat og er glade for å imøtekomme spesielle matforespørsler som vegetarisk og glutenfri dietter.



Vi er alltid klare til å hjelpe så mye vi kan med noen begrensninger eller funksjonshemninger våre gjester må kanskje sørge for at alle våre gjester kan delta i alle aktiviteter. Vennligst sjekk nettsiden for mer informasjon om hver enkelt tur eller ta kontakt hvis du har spørsmål.


Visit Tromsø
Telefon: +47 776 10 000
E-post: [email protected]
Tromsø Arctic Reindeer
Phone: +47 40611448
E-post: [email protected]
Ametystvegen 2, 9022 Krokelvdalen