Urbane opplevelser møter rå arktisk natur
Eksklusiv fjordtur med yacht og minibuss
3100 NOK
per person
Opplev fjordlandskapet rundt Tromsø fra både sjø og land på en kombinert tur med yacht, minibuss og kafébesøk i Ersfjordbotn.
Generell informasjon
Denne turen utføres av Arctic Cruise in Norway.
Bli med på en kombinert fjordtur som lar deg oppleve den arktiske naturen fra både sjø og land. Turen starter med et cruise om bord i en komfortabel yacht og fortsetter med minibuss til Kaldfjord og Ersfjordbotn.
Fjordcruise med yacht
Turen starter fra havnen i Tromsø sentrum. Du seiler sørover med Arctic Princess eller Arctic Queen, forbi Grindløya og Håkøya og videre til Eidskjosen.
Underveis kan du nyte utsikten over øyer, fjorder og fjell. Skipperen og guiden deler historier og lokal kunnskap om området, og det serveres kaffe, te og snacks om bord. Yachtene har en komfortabel og oppvarmet salong.
Seilturen varer i ca. 1–1,5 timer.
Fjordtur med minibuss
I Eidskjosen fortsetter turen med en Mercedes V-Klasse eller Tesla Model X, avhengig av antall deltakere. Turen går videre til Kaldfjord, med fotostopp underveis og utsikt over fjordlandskapet.
Deretter går turen til Ersfjordbotn og Bryggejentene kafé.
Kafébesøk i Ersfjordbotn
På Bryggejentene kan du nyte en kopp kaffe og utsikten over Ersfjorden. Det er også mulig å kjøpe varme og kalde lunsjretter.
Kafeen er stengt på søndager. På søndagsturer kan turen i stedet fortsette til Sommarøy dersom gjestene ønsker det. Dette medfører omtrent én time ekstra kjøring.
Tilbake til Tromsø
På returen får du se mer av Kvaløya og hvordan lokalbefolkningen bor utenfor Tromsø sentrum. Turen går over Sandnessundbrua og tilbake til Tromsøya. Dersom dere er heldige, kan dere også få øye på rein underveis.
Den ordinære turen har maksimalt sju gjester for å gi en personlig opplevelse med god kontakt med guiden. Turen kan også arrangeres for større grupper på forespørsel.
Viktig informasjon:
• Hvilken yacht og hvilket kjøretøy som benyttes, avhenger av gruppestørrelsen og tilgjengeligheten.
• Fotostopp og rute kan endres på grunn av vær- og kjøreforhold.
• Bryggejentene kafé er stengt på søndager. Turen kan da forlenges med et besøk på Sommarøy dersom gjestene ønsker det.
• Turen kan bestilles som en privat tur.
• Grupper på opptil 12 gjester kan tas imot på forespørsel ved bruk av minibuss og Tesla Model X.
• For grupper på opptil 24 gjester kan turen gjennomføres i to grupper som bytter transportmiddel i Eidskjosen. Dette må avtales på forhånd.
Inkludert:
• Fjordcruise med yacht
• Transport med minibuss eller bil
• Skipper og guide
• Kaffe og te
• Snacks
• Kafébesøk i Ersfjordbotn
• Fotostopp underveis
Ta med deg:
• Varme klær tilpasset været
• Gode sko
• Telefon eller kamera
Antall deltakere: Maks. 7 gjester på den ordinære turen. Større grupper kan tas imot på forespørsel
Vanskelighetsgrad: Lett
Avgangstid og sted: Kl. 14.00 fra flytebrygga bak Scandic Ishavshotel, Fredrik Langes gate 2, 9008 Tromsø
Varighet: Ca. 3 timer. Søndagsturen kan vare omtrent n time lenger dersom turen går til Sommarøy
Priser fra
3100 NOK per person
Fasiliteter
- Guide
- Engelsk
- Båt (opptil 12 personer)
- Norsk
- Minibuss (opptil 16 personer)
- Lett
- Lett måltid inkludert
- Te/kaffe/kjeks inkludert
- 5-8 timer
Om Arctic Cruise in Norway
Arctic Cruise In Norway tilbyr katamaranseilopplevelser av høy kvalitet i havområdene rundt Tromsø, Karlsøy og Lyngen, kombinert med ulike aktiviteter.
Opplev nordlyset, midnattssolen, hvalens lek og det arktiske lyset i den unike nordnorske skjærgården, der sjø og alper møtes.
Phone: +47 905 49 997
E-post: [email protected]
Web: https://www.acinorway.com/