Urbane opplevelser møter rå arktisk natur
Gårdsbesøk med nordlysopplevelse
2000 NOK
per person
Denne turen utføres av Nordre Hestnes Gård.
Generell informasjon
Aktiviteten foregår ute på gården, med mulighet til å hilse på dyrene og få servert et enkelt måltid. Ute har du gode sjanser til å observere nordlyset og ta flotte bilder uten lysforurensning. Du kan sitte og nyte det hele ved bålplassen på varme sitteunderlag (saueskinn fra gammelnorsk spelsau), eller gå inn i vår varme gårdskafé med tilgang til toalett.
Opplevelsen foregår på ettermiddag og kveld, etter mørkets frembrudd.
Inkludert: Guide, transport (16-seters minibuss fra Tromsø og tilbake til Tromsø), enkel servering og varm drikke
Ta med deg: Varme uteklær og fottøy, hodeplagg, hansker, eventuelt hodelykt og fotoapparat
Antall deltakere: Min. 1 - Maks. 16
Vanskelighetsgrad: Lett
Avgangstid og sted: Kl. 18:00
Varighet: 5 timer
Priser fra
2000 NOK per person
Fasiliteter
- Hundevennlig
- Passer for barn og familie
- Bål
- Engelsk
- Norsk
- Vegetarianer
- Minibuss (opptil 16 personer)
- Lett
- Lett måltid inkludert
- Miljøsertifisert bedrift
- Vegan
- Barnesete i bil
- 3-5 timer
Om Nordre Hestnes Gård
Nordre Hestnes gård har vært drevet av Bård Andreassen siden 2006.
Nordre Hestnes gård ligger vakkert til ved Balsfjord, ca. én times kjøring fra Tromsø by. Gården er omgitt av majestetiske fjell og ligger idyllisk til nede ved fjorden.
Her kan du oppleve autentisk og økologisk gårdsdrift med dyr, matproduksjon og enkel servering av gårdsmat i gårdskaféen. Du kan også kjøpe sesongbasert mat og produkter fra gården.
Vi har egen brygge og båt med fiskeutstyr som kan leies på sommerstid. Gårdens beliggenhet gir også gode muligheter for å oppleve nordlyset uten lysforurensning.
I tillegg tilbyr gården overnatting som leies ut via Airbnb. Overnatting inkluderer også tilgang til badstue, noe som gjør besøket ekstra hyggelig og avslappende.
Opplevelser på gården:
- Gårdsbesøk – Bli kjent med dyrene på gården, delta i mating og stell.
- Hesteridning – Ri på trygge islandshester og opplev den flotte nordnorske naturen i området rundt gården.
- Nordlyssafari – Bli med på en stemningsfull opplevelse i og rundt gården.
- Leie av fiskebåt – Lei båt med utstyr om sommeren for en minnerik fisketur.
- Gårdskafé – Nyt enkle, hjemmelagde gårdsmåltider laget av lokale råvarer. Kaféen kan også bookes til private arrangementer for opptil 20 personer, med mat og drikke fra en utvalgt meny.
For alle opplevelsene på gården kan det bestilles transport til og fra Tromsø for grupper på opptil 17 personer.
Gården er ikke tilrettelagt for funksjonshemmede. Den er spesielt godt egnet for familier, og gårdsbesøk og kontakt med dyr passer særlig godt for små barn (0–3 år).
Gården er sertifisert som økologisk landbruk via DEBIO. Vegetarmat kan lages på forespørsel, og det meste av maten som serveres i gårdskaféen er lokalprodusert og basert på sesongens råvarer.
Phone: +47 952 10 540
E-post: [email protected]
Web: https://www.nordre-hestnes-gaard.no/?lang=nb
Selnesveien 1007, 9041 Laksvatn