Hvalsafari med MS Gabriele

Gruppe med hvaler
Hale av en hval
Grupper gjester som observerer hvaler
Båten MS Gabriele
Inne i båten
Priser fra

2000 NOK

per person

MS Gabriele legger ut fra Tromsø om morgenen på leting etter knølhval og spekkhoggere.

Generell informasjon

Denne turen utføres av Cruise Service.

Bli med på et guidet cruise til områdene hvor disse majestetiske kjempene kommer på jakt etter sild.

Du kan oppleve hvalene gjennom panoramavinduene i den romslige og komfortable salongen om bord, før du går ut i den friske arktiske luften på dekk for å komme enda nærmere.

MS Gabriele er varm og koselig, slik at du kan nyte turen komfortabelt mellom besøkene på utendørsdekkene.

Knølhvaler kan bli opptil 16 meter lange og er kjent for sine spektakulære hopp, hvor de skyter rett opp av vannet. Svart-hvite spekkhoggere beveger seg i store grupper på jakt etter sild. Hvis vi er heldige, kan vi også få se niser og ulike arktiske fuglearter.

Vi tar dyrevelferd på alvor og ferdes med stor respekt og varsomhet rundt hvalene. Vi følger Visit Tromsøs retningslinjer for hvalsafari i Tromsø.

Tromsø ligger nord for Polarsirkelen. Selv om mørketiden varer fra 27. november til 15. januar, er det fortsatt flere timer med magisk blått skumringslys deler av dagen. Båtturen fra Tromsø gjennom det spektakulære fjordlandskapet er magisk.

Turens varighet avhenger av hvor hvalene befinner seg og kan derfor variere. Det er ingen ilandstigning underveis.

Hvalgaranti

Det er ingen garanti for at du får se hval på denne hvalsafarien, men vi samarbeider med noen av de mest erfarne skipperne i bransjen, som gjør alt de kan for at du skal få oppleve dem.

Hvis du ikke får se knølhval eller spekkhoggere på turen, trenger du ikke å bekymre deg – du får muligheten til å bli med på neste tilgjengelige hvalsafari helt gratis.

Viktig informasjon

• Røyking er tillatt på utendørsdekkene.
• Reiseruten kan bli endret ved ugunstige værforhold.
• Vi forbeholder oss retten til å kansellere en avgang dersom det er færre enn 10 deltakere på turen.

Aldersgrense: Ingen

Inkludert:

• Hvalsafari om bord på MS Gabriele
• Erfaren engelsktalende guide
• Begrenset utvalg av varmedresser

Ta med: Kamera og varme klær tilpasset arktiske værforhold. Husk lue og votter.

Antall deltakere: Minimum 10 – maksimum 48

Vanskelighetsgrad: Lett

Avgangstid og -sted: Kl. 09.00 fra Nerstrandkaia, kaia bak Alti Nerstranda kjøpesenter i Tromsø sentrum.

Oppmøtetid: Kl. 08.30, når ombordstigningen starter.

Varighet: 6–8 timer

Priser fra

2000 NOK per person

  • Voksen 2000
  • Student 1500 NOK
  • Barn 6- 15 år 1000 NOK
  • Barn 0-5 år 0 NOK

Fasiliteter

  • Studentpris
  • Tilpasset personer med allergier
  • Engelsk
  • Tysk
  • Båt (over 12 personer)
  • Bilder fra turen
  • Norsk
  • Varme klær
  • Vegetarvennlige alternativer
  • Tilrettelagt for personer med nedsatt bevegelsesevne
  • Toalett om bord på båten
  • Lett
  • 5-8 timer
  • Veganske alternativer

Om Cruise Service

Cruise Service ønsker å skape sømløse reiser som knytter sammen Norges natur- og kulturopplevelser, samtidig som de arbeider for å redusere belastningen på natur og miljø.


Gjennom gode opplevelser, fremtidsrettede transportløsninger og engasjerende formidling ønsker Cruise Service å skape minnerike reiser for både besøkende og lokalbefolkningen. I vintersesongen tilbyr de hvalsafari fra Tromsø med MS Gabriele, på leting etter knølhval og spekkhoggere.

Visit Tromsø-Region
Telefon: +47 776 10 000
E-post: [email protected]
Cruise Service
Phone: +47 701 41 100
E-post: [email protected]
Web: https://www.cruise-service.no/
Fyllingsjøen 40, 6030 Langevåg